MAST

Firma Mast je nezávislým světovým výrobcem a dodavatelem diagnostických produktů pro klinické, industriální a veterinární využití.

Mateřská společnost, Mast Group Ltd, má statutární sídlo ve městě Bootle nedaleko Liverpoolu. Firma Mast má také dceřiné společnosti v Reinfeldu, Německo (Mast Diagnostica GmbH) a v Amiens, Francie (Mast diagnostika). Kromě toho firma Mast dlouhodobě a úzce spolupracuje s firmou Davies Diagnostika v Johannesburgu v Jižní Africe.

Produkce základní řady výrobků pro oblast mikrobiologie (ATB detekční disky, kultivační média, suplementy, atd.) je situována do anglického města Bootle. V sídle dceřiné společnosti, Mast Diagnostica GmbH (Reinfeld, Německo), jsou vyráběny IFA, ELISA a WB diagnostické soupravy pro oblast infekční sérologie a imunologie. V neposlední řadě firma Mast, ve spolupráci s celosvětovou sítí distributorů, jejíž součástí je i firma GALI spol. s r.o., oficiálně dodává celou řadu dalších diagnostických souprav od renomovaných světových výrobců – např. Fujirebio Inc. (Tokio, Japonsko).

Firma Mast dodržuje přísný systém jakosti, díky kterému jsou zákazníkům dodávány diagnostické produkty splňující technické specifikace a platné právní normy. Již v roce 1994 se firma Mast stala držitelem certifikátu ISO 9001 a v současné době je držitelem certifikátů ISO 9001: 2008, ISO 13485: 2003, 98/79/EC apod. Všechny produkty pro diagnostické účely jsou opatřeny označením CE.