PathoFinder/PathoNostic – naše školení v Maastrichtu.

Druhý lednový týden jsme využili pozvání našich nových obchodních partnerů, firem PathoFinder
a PathoNostics a odjeli jsme do nizozemského Maastrichtu, kde jsme absolvovali školení, které nám umožní nabídnout vám moderní produkty, zaměřené na molekulární diagnostiku infekčních patogenů
a poskytnout vám dostatečnou podporu pro jejich zavedení do rutinní laboratorní praxe.

Školení probíhalo dva dny a každý den byl věnován jedné firmě. První den byl zaměřen na hlavní dvě produktové řady firmy PathoFinder. Probrali jsme technické aspekty a unikátní technologii, na které jsou postaveny velké multiplex panely 2SMART a následně také menší real-time PCR soupravy z řady Quadruplex. Poté jsme absolvovali prohlídku zázemí firmy, spolu s návštěvou moderně vybavených laboratořích, kde probíhá výroba, testování a také kontrola kvality všech produktů. V odpoledním bloku jsme probrali obchodní strategii a výhody oproti konkurenčním soupravám a následně také zaškolení v programu FastFinder, který velmi usnadní interpretaci výsledků získaných pomocí 2SMART panelů.

Druhý den jsme pokračovali ve školení se zástupci firmy PathoNostics. Postupně jsme probrali nejdůležitější informace k jejich čtyřem hlavním produktům, které jsou zaměřeny na diagnostiku fungálních patogenů a rezistencí na specifickou léčbu. V laboratořích jsme prošli technické aspekty izolačních protokolů, nastavení real-time PCR přístrojů a klíčové kroky v analýze výsledků.

Již když jsme na školení odjížděli, tak jsme měli představu o kvalitě firem PathoFinder a PathoNostics. Nicméně i tak bylo naše očekávání předčeno, nejen vysokou profesionalitou a odbornou vyspělostí obou firem, ale také příjemným a přátelským přístupem, který nám připomněl prostředí naší vlastní firmy. Nakonec nám zbyl i čas na procházku v krásném prostředí Maastrichtu, který zcela jistě stojí za návštěvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *